Vulvar Dolgu

Vulvar Dolgu

Genellikle yaşla birlikte cilt dokusu yavaş yavaş direncini ve eski sıkılığını kaybeder. Bu durum kadınlarda genital bölgede de etkisini gösterir. 40 yaş sonrasında vulvanın içindeki yağ dokusu eriyerek silikleşir ve zamanla yer çekiminin de etkisi ile sarkma meydana gelir. Bu durum dış (büyük) vajina dudaklarında kırışık, sarkık, çökük bir görünüme yol açar.
Kadınları hayli rahatsız eden, özgüven kaybına yol açabilen ve çeşitli sıkıntılar yaratan bu durumun ameliyatsız yöntemle giderilmesi mümkündür.
Vulva dolgusu diğer adıyla genital bölge dolgu enjeksiyonu uygulaması sayesinde dış dudaklardaki istenmeyen görünüm kısa sürede ortadan kaldırılabilmektedir.

Vulvar Dolgu Nasıl Gerçekleştirilir?

Latince labio majora olarak adlandırılan dış (büyük) vajinal dudaklar; genital alanda iç dudakların hemen dış tarafında bulunan yapılardır. Dış dudaklardaki sarkma, büzüşme, kırışma gibi problemlerin temel nedeni ise kolajen bağ dokusunun zamanla kaybolmasıdır.
Dış dudak deformiteleri her ne kadar ilerleyen yaşta sıklıkla ortaya çıksa da aslında her yaşta karşılaşılabilen bir problemdir. Örneğin genç yaş grubunda çok zayıf hastalarda ya da kilo alıp vermelere ve geçirilmiş gebeliklere bağlı da dış dudaklarda problemler meydana gelebilmektedir. Bunun yanı sıra ağda gibi epilasyon yöntemleri derinin sarkmasına neden olabilmektedir. Ayrıca sigara ve alkol tüketimi, çeşitli cilt rahatsızlıkları, menopoza girilmesi gibi durumlar da büyük dudaklardaki sarkmanın nedenleri arasında sayılabilir. Vulvar dolgu uygulaması, bu problemlerin giderilmesinde kullanılan ameliyatsız bir yöntemdir.
Vulvar dolgusunun temel amacı, dış vajinal dudaklara yeniden gergin ve düzgün bir görünüm kazandırmaktır.

Hizmet - Vulvar Dolgu