Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nedir?

Oluşturulan foto termal etki ile idrar torbası ve farklı sorunları çözüme kavuşturarak problemi ortadan kaldırma yöntemine lazerle idrar kaçırma tedavisi adı verilmektedir. Bölgede kolajen dokunun üretiminin artmasına yardımcı olan bu tedavi sayesinde özellikle idrar torbasının yerinde durması ve pelvik kasların eskisi gibi çalışması sağlanmaktadır. Bu da kişilerin idrar kaçırma sorununa çözüm olarak sunuluyor.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle idrar kaçırma tedavisi oldukça basit bir operasyondur. Hasta operasyon masasına yatırılır ve herhangi bir kesi işlemi gerçekleşmeden tüm işlem başlar. Lazer probu hastanın vajinası ya da penisin içerisine yerleştirilir ve işlem başlar. Lazer bu noktada yalnızca ilgili bölgeye enerji verir ve burada oluşumunun durduğu kolajeni uyarır. Bu işlem ile birlikte yeniden burada elastik ve kolajen üretimi başlar.
Lazerle idrar kaçırma tedavisi tek seans üzerinden gerçekleşmez. İşlemin daha sağlıklı olabilmesi için en az 2 ila 3 seans aralığında tedavinin alınması gerekiyor.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lazerle idrar kaçırma tedavisi iki, üç seans kadar sürer ve her seans yaklaşık 20 dakika ile yarım saat aralığında gerçekleşir. Her seans aralığı 3 ila 4 hafta arasında gerçekleşir.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Avantajları

Lazerle idrar kaçırma tedavisinin en büyük avantajı kesim ve dikim gibi zorlayıcı işlemlerin olmamasıdır. Bu işlemler ağır ameliyatlarda gerçekleşirken bu işlemde kan dahi görülmemektedir. Bunun yanı sıra kesi işlemi olmadığı için herhangi anestezi işlemi de uygulanmaz. Dolayısıyla hasta aynı zamanda kalkıp, sosyal yaşamına geri dönebilir.

Hizmet - Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi