Genital Bölge Dolgusu

Genital Bölge Dolgusu

Yaşlanma ile başlayan cilt kırışıklıkları, sarkmalar, incelmeler olduğu gibi genital bölgede de bu durumlar görülmektedir. Genital bölgedeki dudakların kırışıklıklar ve sarkmalar o bölgedeki yağ dokusunun azalması nedeniyle oluşur. Bu tarz sorun görülen kadınlarda genellikle son zamanlarda popüler olan genital bölge dolgusu yapılmaktadır.
Yağ dokusunu kaybeden genital bölgenin dudakları incelmiş bir şekilde görünüm estetiğini kaybettiği için dudakların eski görüntüsüne tekrar sahip olabilmesi amacıyla yapılması gereken en uygun tedavi yöntemidir. 

Genital Bölge Dolgusu Nasıl Yapılır?

Vajinası sarkmış ya da kırışmış olan Kadınlar genellikle daha güzel ve düzgün bir vajinaya sahip olabilmek için genital bölge dolgusu yaptırmaktadır. Bu işlem hyaluronik asit enjeksiyonu ve yağ enjeksiyonu olmak üzere iki ayrı şekilde yapılmaktadır.
Hyaluronik asit enjeksiyonu: Bu dolgu işlemi iki dudak için de yapılmaktadır. Genital dudakları büyük olan kişilerde bu işlem yapıldığında dudaklar daha dolgun bir görünüme sahip olmaktadır.  Ortalama 6 ay ile 1 yıl arası kalıcılığı olan bu dolgu lokal anestezi ile yapılan kolay ve kısa bir işlemdir.
Yağ enjeksiyonu: Bu dolgu işleminde dudaklara eklenecek olan yağ dokusu karın, bacakların iç kısmı veya kalçadan alınmaktadır. 

Hizmet - Genital Bölge Dolgusu