Genital Bölge Beyazlatma

Genital Beyazlatma Nedir?

Genital beyazlatma, bikini bölgesi ve çevresindeki cildin rengini açmak için topikal kremler, peelingler veya lazer içerikli tedavileri içeren bir uygulamadır. Her ne kadar genital beyazlatma olarak adlandırılsa da, vajinanın iç bölgesi bu prosedürün dışında kalır. Halk arasında genital bölge beyazlatma, vajina beyazlatma, bikini bölgesi beyazlatma, özel bölge beyazlatma işlemi olarak da bilinir.

Genital Beyazlatma Neden Yapılır?

Genital bölgenin renginin kararması sonucunda, renk açma ilgili tedaviler merak edilmektedir. Özellikle de lazer yöntemleriyle beyazlatma konusunda hastalarda memnuniyet oldukça fazladır. Bikini bölgesi kararması kadınlar tarafından hoşlanılmayan ve onların hayatını olumsuz da etkileyen bir sorundur. Hatta bazı kadınlarda seks hayatı da bundan olumsuz etkilenebilir. Vajina rengindeki kararmadan kaynaklı cinsel temastan kaçınma meydana gelebilir. Hamilelik sonrasında, hormonal nedenler, yaşın ilerlemesi, kilo almak, genetik faktörler, genital bölge enfeksiyonları, yanlış iç çamaşırı seçimi, genital bölgenin havasız kalması, vajinal bölgeye uygulanan epilasyon işlemleri nedeniyle genital bölgenin rengi koyulaşabilir. Bazı kadınlar tüylerinin temizliği için jilet kullanmaktadır. Bu da vajina kararmasına yol açabilir. Ayrıca vajinada oluşan kokuları engellemek için kullanılan ürünler de genital bölgeyi karartabilir. Bu nedenle de genital beyazlatma yöntemleri tercih edilir ve isteyen hasta grubuna uygulanır. Genital bölge kararması için krem kullananlar da vardır. Özel bölge beyazlatıcı krem pek çok platformda satılmaktadır. Fakat “vajina beyazlatma kremi” şeklinde sunulan her ürüne inanmamak gerekir. Genital kararma giderici krem türündeki ürünler ciltte sorunlara da neden olabilir. Genital bölge renk açıcı krem kalıcı etki oluşturmamaktadır.

Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Vajina beyazlatma operasyonu, en bilindik genital beyazlatma işlemleri olarak adlandırılır. Genital bölge beyazlatmak için uygulanan yöntemler ameliyatsız estetik uygulamalardır. Çok kısa sürede yapılabilir, acısız, ağrısız ve pratik işlemlerdir. Lazer ile gerçekleştirilen işlemlerde genital bölgede koyulaşmaya neden olan melanin pigmenti hücreleri yok edilir. Bunların ortadan kaybolmasıyla vajinal kararma da ortadan kalkmaktadır. Uygulamadaki lazer ışınları, genital bölge cildindeki dokuların da canlanmasını böylece daha genç görünmesini sağlar.

Hizmet - Genital Bölge Beyazlatma